Specialista na zdravé spaní a relax český výrobek

Poradíme Vám s výběrem polštáře nebo relaxační podložky, tel: 777 353 568

Košík | 
Vytvořit účet | 
 
Jak lze vyzrát  na spánkovou apnoe

Jak lze vyzrát na spánkovou apnoe

Syndrom spánkové apnoe je zástava v průběhu normálního dýchání při spánku. Tato spánková porucha postihuje již mnoho lidí, zejména pak mužů. Jedná se o problém, který přesahuje normální chrápání, a proto by měla být spánková apnoe i odpovědně léčena.

Typy spánkové apnoe

Existují dva hlavní typy spánkové apnoe, obstrukční spánková apnoe, způsobená zvolněním měkké tkáně v zadní části krku, čímž zablokuje průchod vzduchu, a centrální spánková apnoe způsobená nepravidelnou činností, když mozek vydá signál tělu, aby se nadechlo.  Ačkoli je obstrukční spánková apnoe běžnější, často se stává, že lidé mají kombinaci obou druhů. Tento problém ovlivňuje kvalitu spánku, který se člověku dostává, a může způsobit zdravotní problémy v budoucnu. Pro pacienty je rozumné, pokud hledají léčebné postup pro spánkovou apnoe. 

Metody a léčebné postupy pro spánkovou apnoe

Pro řešení spánkové apnoe je k dispozici několik typů léčby. To, která metoda se použije, závisí na závažnosti a konkrétních příznacích, které se u pacienta projevují. Pokud je spánková apnoe mírná, její léčba může být jednoduchá jako je nákup lepšího polštáře, který poskytuje větší oporu a pomáhá rovnoměrnému průchodu vzduchu, nebo zanechání kouření, neužívání léků na spaní, alkoholických nápojů nebo dodržování lepších stravovacích návyků. Lékaři obvykle nejdříve zkouší jednodušší způsoby, než přejdou k léčebným postupům pro spánkovou apnoe, které mohou být nešikovné, nepohodlné nebo dokonce nebezpečné, jako jsou zdravotní přístroje nebo operace.

Česká Miss 2008 Eliška Bučková doporučuje

Jiné léčebné postupy pro spánkovou apnoe zahrnují MAS (ústní aparát). Jedná se o aparát v ústech, který udržuje spodní čelist v uvolněné poloze a posunuje jazyk od zadní části dýchacích cest. Tím se podporuje rovnoměrnější a průchozí dýchání.

Přístroje jako léčebné postupy pro spánkovou apnoe

Pokud změny životního stylu nevedou k výsledkům, lékaři často doporučují CPAP (trvalý pozitivní tlak na dýchací cesty). V tomto případě maska a přístroj foukají vzduch trubicí, aby udržely dýchací cesty otevřené. Existují i jiné alternativy maskové terapie nazvané VPAP (proměnlivý pozitivní tlak vzduchových cest) a APAP (automatický pozitivní tlak vzduchových cest).  Jedním z nejběžnějších léčebných postupů spánkové apnoe je stroj CPAP a ačkoli to s ním může být nepohodlné, funguje dobře u mnoha pacientů.
Když jsou pacienti konfrontováni s nepohodlnými léčebnými postupy pro spánkovou apnoe jako jsou masky, někteří je odmítají, ale jakmile si spaní s maskou vyzkoušejí, jsou překvapeni hlubším a uspokojivějším spánkem. Tyto masky se často používají spolu se zvlhčovači, protože někteří pacienti mají kvůli těmto přístrojům suché dýchací cesty a sliznice.

Operace jako léčebné postupy pro spánkovou apnoe

Když budou vyčerpány tradiční léčebné postupy pro spánkovou apnoe, lékař se možná uchýlí k provedení operace, aby tento problém napravil. Mnozí lidé si myslí, že se jedná o drastické řešení, ale musíte si uvědomit, že spánková apnoe může mít zničující následky, pokud není léčena. Nadměrná ospalost může způsobit, že lidé usnou při řízení nebo v jiných potenciálně nebezpečných situacích. Spánková apnoe je spojována i s mrtvicemi, vysokým krevním tlakem a srdečním selháním. Když se na tyto skutečnosti podíváte, není těžké pochopit, proč je důležité hledat léčebné postupy pro spánkovou apnoe.

TIP:

Anatomic | Anatomic 500 | Wonder 3plus

Polštáře jako léčebné postupy pro spánkovou apnoe

Pokud hledáte účinné a jednoduché řešení pro úlevu příznaků spánkové apnoe, mohli byste zvážit polštář na spánkovou apnoe, produkt, který je v současné době na trhu, který je pohodlný, za příznivou cenu a doporučován lékaři, např. polštář pro lepší spaní. Polštáře na spánkovou apnoe jsou polštáře, které udržují krk a páteř srovnané, přičemž otvírají dýchací cesty, aby podpořily správné dýchání při spánku. Stačí, když teď vstoupíte na stránky polštáře na spánkovou apnoe, abyste si ulevili od tohoto nepohodlí a začali dobře spát.

Všechny produkty Medical Comfort pro zdravý spánekOdebírejte newsletter!Buďte v obraze a nechte si zasílat emaily

 

Děkujeme, Vaše adresa byla přidána