Specialista na zdravé spaní a relax český výrobek

Poradíme Vám s výběrem polštáře nebo relaxační podložky, tel: 777 353 568

Košík | 
Vytvořit účet | 
 
Zbavte se provždy bolesti za krkem

Zbavte se provždy bolesti za krkem

Krk zahrnuje horní část míchy od ploténky C1 po ploténku C7, kterým se říká krční páteř, a okolní svaly, nervy, šlachy a krevní cévy této oblasti. Krční páteř se nachází hned pod lebkou a sahá až po hrudní páteř. Jedním z nejčastějších svalových problémů je napětí svalů krku a menší poranění krku. Tyto problémy zpočátku moc potíží a bolestí (namáhání krku) nezpůsobují, ale s přibývajícím časem se začínají projevovat příznaky jako zatuhlý krk nebo svalová křeč, ale i nová zranění, která mohou mít za následek degeneraci krční páteře a chronickou bolest krku.

Ploténky, které tvoří krční oblast, jsou z pojivové tkáně, která podstupuje postupnou degeneraci plotének – neboli spondylózu, jak se tomu formálně říká - kvůli drobným zraněním, která nepředstavují velké nepohodlí, ale časem mohou vyvolat vážnější zranění, která skutečně způsobují okamžitou bolest a dysfunkci. Je možné, že na tuto bolest bude nutná fyzická rehabilitace vedená lékařem, aby se degenerativní proces potlačil a zabránilo se dalšímu zranění.

A jak k tomuto procesu dochází? Jak stárneme, naše ploténky ztrácejí vodu a svou tlumící schopnost.  Nejdříve se v krční ploténce bez jakýchkoli viditelných příznaků objeví trhlinky ve vnějším kruhu neboli prstenci, které se hojí, ale v tkáni po nich zůstávají jizvy. Zjizvená tkáň je slabá a způsobuje, že ploténka je ještě náchylnější k opotřebení.

Eliška Bučková - Česká Miss 2008 doporučuje

Neustálým opotřebováváním ploténky se začíná snižovat mezera mezi obratli, což vede ke kolapsu, který postihuje meziobratlové klouby (kostní výčnělky) na zadní straně páteře.  Protože na sebe nemohou kosti správně dosednout, vzniká tlak na chrupavku kloubní, který může vést k osteoartritidě.  

Když začne být bolest chronická, hovoříme o mechanické bolesti krku, protože se stav krku zhorší vždy, když jím pohneme, což je možné mechanickými částmi krku, které umožňují otáčení a ohýbání krku. Zdá se, že tato bolest má původ v zánětu meziobratlových kloubů a degeneraci plotének. Když se zánět zhoršuje, naše krční svalstvo reaguje křečí, čímž se pokouší pohyb krční oblasti zastavit.

Když se u vás objeví následující příznaky, uvědomte si, že zřejmě trpíte problémem s krční páteří:

• Mírná až akutní bolest krku
• Bolesti hlavy
• Strnulost, bolest a pomalé reflexy ramen, paží a rukou
• Snížená pohyblivost krku, zatuhlost
• Problémy při chůzi

Nicméně jen lékař může stanovit přesnou diagnózu vašeho stavu po řadě vyšetření, včetně fyzického vyšetření, rentgenu, magnetické rezonance (MRI), CT (CAT skenování), elektromyogramu (EMG), myelografie (myelogram), skenování kostí a laboratorních testů.

Čtěte také: Bolesti zad a jejich léčba

Na léčbu bolesti krku existují dva stanovené postupy: chirurgická a nechirurgická léčba. Cílem obou je ulevit bolesti krku a snížit riziko opakování zranění.
Nechirurgická léčba bolesti krku se skládá z fyzické terapie, epidurální injekce steroidů a použití léků, krčního límce anebo krčního polštáře.

Chirurgické zákroky jsou vzácné a hovoříme o „zákrocích“ v množném čísle, protože na každou bolest krku existují různé operace, ale obecně mají všechny za cíl odstranit tlak na kořeny nervů, tlak z míchy a zastavit pohyb mezi dvěma obratli.

TIP:

Wonder 3plus | Anatomic plus | Anatomic 500

Předcházení bolesti krku

Nejlepší způsob, jak zabránit bolesti krku, je udržování správného držení těla. Během spánku je to obtížné, protože ne každý z nás má správnou podporu krku polštářem, který je vyroben z moderního materiálu, který se přizpůsobuje tvaru krku a hlavy, aby jim poskytl maximální podporu.

Medical Comfort - produkty pro zdravý spánekOdebírejte newsletter!Buďte v obraze a nechte si zasílat emaily

 

Děkujeme, Vaše adresa byla přidána