Specialista na zdravé spaní a relax český výrobek

Poradíme Vám s výběrem polštáře nebo relaxační podložky, tel: 777 353 568

Košík | 
Vytvořit účet | 
 
Bolesti zad a jejich léčba

Bolesti zad a jejich léčba

Než zahájíte jakoukoli léčbu, vždy byste měli začít nejméně rizikovým postupem a postupovat k rizikovějším jen v případě potřeby.

Pokud není vaše bolest zad vážná, může pomoci domácí terapie a uzdravíte se během několika dnů. Na snížení otoků, svalových křečí a bolesti použijte led.

Česká Miss 2008 Eliška Bučková doporučuje

Zabalte sáček s ledem do ručníku a přiložte ho na  15 minut k bolestivé oblasti. Po 48 hodinách použijte na zahřátí a uvolnění bolestivých tkání zahřívací polštářek. Led ani teplo nepřikládejte přímo na kůži. Pokud tyto tipy nezaberou, měli byste zkusit následující postup léčby.

Upravte si držení těla při řízení, sezení, stání a spaní

Většina lidí pociťuje úlevu bolesti zad po pouhé nápravě držení těla. Jedním z velmi účinných způsobů pro nápravu držení těla je použití ortopedického polštáře. Pokud se probouzíte s bolestí zad nebo pravidelně řídíte a musíte dlouhé hodiny sedět, velmi pomáhá. Jako dobrou volbu pro úlevu od bolesti zad vám doporučujeme zkusit ortopedický polštář.

TIP:

American Dream | Flexi Nature | Genius | Anatomic | Anatomic 500 | Comfort Sleep | Sleep Harmony | Sweet Dream | Wonder 3plus 

Můžete zkusit i pomoc fyzioterapeuta. Fyzioterapeut vás může naučit konkrétní cviky na zvýšení vaší pružnosti, posílení zad a břišního svalstva a zlepšení držení těla, které vedou k uvolnění bolesti zad. Pravidelné používání těchto technik pomůže, aby se bolest nevracela.

Pokud tyto léčebné postupy nepomohou, může vám lékař navrhnout předepsání léků nebo jinou terapii.

Léky na předpis

Jen v málo případech začne být bolest příliš silná tak, že volně prodejné léky na uvolnění bolesti nezabírají. V takovém případě byste měli vyhledat lékaře. Může předepsat protizánětlivé léky nebo v některých případech i lék na uvolnění svalstva, aby se uvolnila mírná až střední bolest zad. Někteří lékaři doporučují injekce do páteře, omamné prostředky, antidepresiva, a to v závislosti na konkrétním případě.

Chirurgické zákroky

Jen vzácně lidé potřebují na bolest zad operaci. Pokud však váš lékař určí, že je to nutné, měli byste toto riziko podstoupit. Operace by se však měla zvážit, až když velké úsilí v méně rizikových léčebných postupech bolest zad neuvolní.

Čtěte také: Zbavte se provždy bolesti za krkem

Pro svalstvo a měkké tkáně související s bolestí zad však žádné účinné chirurgické techniky neexistují. Operace je obvykle vyhrazena bolestem způsobeným vyhřezlou ploténkou. Pokud trpíte nepolevující bolestí nebo progresivní svalovou slabostí způsobenou stlačením nervu, operace vám může pomoci.

Účinná léčba pro uvolnění bolesti zad

Léčba bolesti zad závisí na každém konkrétním případě, ale nejlepší způsob je začít postupně. Začít byste měli méně riskantní možností a riskantnější používat až v případě nutnosti.

Nejúčinnějším způsobem pro úlevu od bolesti zad je ve většině případů kombinace domácí terapie a vhodné opory pro správné držení těla. Proto byste měli zkusit polštáře proti bolesti zad. Vstupte na tuto stránku a podívejte se na nejlepší polštáře proti bolesti zad.

Produkty Medical Comfort pro zdravi a krásuOdebírejte newsletter!Buďte v obraze a nechte si zasílat emaily

 

Děkujeme, Vaše adresa byla přidána