Specialista na zdravé spaní a relax český výrobek

Poradíme Vám s výběrem polštáře nebo relaxační podložky, tel: 777 353 568

Košík | 
Vytvořit účet | 
 
Co způsobuje bolest krku a hlavy

Co způsobuje bolest krku a hlavy

Krk obsahuje horní část míchy od ploténky C1 po ploténku C7, které se říká krční páteř a okolní svaly, nervy, šlachy a krevní cévy této oblasti. Krční páteř se nachází hned pod lebkou a sahá až po hrudní páteř.

Jedním z nejčastějších svalových problémů je napětí krku a menší poranění krku. Tyto problémy zpočátku moc potíží a bolestí (namáhání krku) nezpůsobují, ale s přibývajícím časem se začínají projevovat příznaky jako zatuhlý krk nebo svalová křeč, ale i nová zranění, která mohou mít za následek degeneraci krční páteře a chronickou bolest krku. Je možné, že na tuto bolest bude nutná fyzická rehabilitace vedená lékařem, aby se degenerativní proces zastavil a zabránilo se dalšímu zranění. 

Ploténky, které tvoří krční oblast, jsou ze spojovací tkáně, která podstupuje postupnou degeneraci plotének – neboli spondylózu, jak se tomu formálně říká - kvůli drobným zraněním, která nepředstavují velké nepohodlí, ale časem mohou vyvolat vážnější zranění, která skutečně způsobují okamžitou bolest a dysfunkci.

Co způsobuje bolest krku?

Jak stárneme, naše ploténky ztrácejí vodu a svou tlumící schopnost.  První, co se v krční ploténce stane, je objevení se trhlin ve vnějším kruhu neboli prstenci bez jakýchkoli viditelných příznaků, které se hojí, ale v tkáni po nich zůstává jizva. Zjizvená tkáň je slabá a způsobuje, že ploténka je ještě náchylnější k opotřebení.

Neustálým opotřebováváním ploténky se začíná snižovat mezera mezi obratli, což vede ke kolapsu, který postihuje meziobratlové klouby (kostní výčnělky) na zadní straně páteře.  Protože na sebe nemohou kosti správně dosednout, vzniká tlak na chrupavku kloubní, který může vést k osteoartritidě. 

TIP:

Používejte zdravotní polštáře pro prevenci bolestí krku a zad. I člověk, který se cítí zdráv by měl používat zdravotní polštáře a matrace.

Doproučujeme polštář Genius jako ideální variantu pro Váš dokonalý spánek.

polstare-eliska-buckova-matrace-bolesti-krku-bolest-zad.jpg  

Česká Miss 2008 Eliška Bučková doporučuje

Když začne být bolest chronická, hovoříme o mechanické bolesti krku kvůli skutečnosti, že náš krk se zhorší vždy, když jím pohneme, což je možné mechanickými částmi krku, které umožňují otáčení a ohýbání krku. Zdá se, že tato bolest má původ v zánětu meziobratlových kloubů a degeneraci plotének. Když se zánět zhoršuje, naše krční svalstvo reaguje křečí, čímž se pokouší zastavit pohyb krční oblasti.

Když se u vás objeví následující příznaky, můžete si uvědomit, že trpíte stavem, který se týká krční páteře:

- Mírná až akutní bolest krku
- Bolesti hlavy
- Strnulost, bolest a pomalé reflexy ramen, paží a rukou
- Snížená pohyblivost krku, zatuhlost
- Problémy při chůzi

Nicméně jen lékař může stanovit přesnou diagnózu vašeho stavu po řadě vyšetření, včetně fyzického vyšetření, rentgenu, magnetické resonance (MRI), CT (CAT skenování), elektromyogramu (EMG), myelografie (myelogram), skenování kostí a laboratorních testů.

Na léčbu bolesti krku existují dva stanovené postupy: chirurgická a nechirurgická léčba. Cílem obou je ulevit bolesti krku a snížit riziko opakování zranění.

Nechirurgická léčba bolesti krku se skládá z fyzické terapie, epidurální injekce steroidů a použití léků, krčního límce anebo krčního polštáře. Chirurgické zákroky jsou vzácné a hovoříme o „zákrocích“ v množném čísle, protože na každou bolest krku existují různé operace, ale obecně mají za cíl odstranit tlak na kořeny nervů, tlak z míchy a zastavit pohyb mezi dvěma obratli.

Předcházení bolesti krku

Nejlepší způsob, jak zabránit bolesti krku, je udržování správného držení těla. Během spánku je to obzvlášť těžké, protože ne každý z nás má při odpočinku řádnou oporu krku. Proto je používání krčního polštáře pro předcházení bolesti krku velmi užitečné. Měli byste však zkusit tradiční stylový paměťový pěnový polštář, který je vyroben z moderního materiálu, který se přizpůsobuje tvaru vašeho krku a hlavy, aby poskytl maximální oporu.

Produkty proti bolesti krku a hlavy

bolest krku hlavypolstare bolesti krku zad matraceOdebírejte newsletter!Buďte v obraze a nechte si zasílat emaily

 

Děkujeme, Vaše adresa byla přidána